Hét közbeni szünnap... álomszerű valóság.
Kellemes őszi idő, csend és nyugalom. Egy szál pólóban ülök az erkélyen.
A Szofi alszik, én meg lapozgatom az utálatos hirdetési újságokat, mielőtt a szelektívbe kerülnének. Megakad a szemem a gyerek részlegen. Elgondolkozom, mi más motiválhatná jobban a kezdő babás családokat, mint az ár, amibe egy kicsi kerül(ne, ha nem lennének egyre többen olyan bátrak, hogy merjenek szakítani az unos-untalan reklámozott eldobható pelenkákkal).
Közel négy éve, mikor a Szofi született hasonló (akciós) reklámokkal csábítgattak, de már akkor sem voltak rám hatással. Nekem ugyanis már pocakosan is ott állt a szekrényben a mosható csomag. Ahogy most is, dolga végeztével, a következő babóra várva. Most annyi a különbség, hogy akkor még 37 és 43 Ft volt a népszerű márkák átlagára.
Ehhez képest most közel a duplája! És még csak 4 év telt el. A pelenka luxus. Ezek alapján nyilvánvaló. És nem is a mosható verziója! Még ha darabára kevésbé vonzó a nem szakavatott szemnek, akkor is.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Köszönöm, hogy megosztod a tapasztalataidat!