Mára jöjjön valami gyakorlati tanács! Legyen eldobható, avagy mosható a pelus, nem ereszthet át ha jól van felhelyezve a babára, ha a baba anyagcseréjének gyakoriságához megfelelően alkalmazkodik a szülő, időben cseréli a pelust, vagy elég betétet helyez a pelusba, és ha megfelelő a pelenka méretezése.
Ha
már rutinos használat során fordul elő ázás, mikor már azt hitted
belejöttetek? Úgy érzed összecsapnak a fejed felett a hullámok, vagy hogy mégis igaza volt azoknak, akik előre figyelmeztettek, nehogy moshatózásra add a fejed?
Azért nem ilyen nagy a probléma. :) Valószínűleg azért fordulhat elő, mert a zsebes szárazontartó rétege, vagy a nedvszívó betét, illetve mindkettő eltömődött és nem tudják a feladatukat ellátni. Ennek oka lehet a használt mosószer, öblítő, popsikrém, vagy esetleg az, hogy a gépetek nem mos elég vízben, vagy a pelusok felszívják a mosóvizet, így a benne lévő pelusok nem tudnak rendesen átmosódni.
Azért nem ilyen nagy a probléma. :) Valószínűleg azért fordulhat elő, mert a zsebes szárazontartó rétege, vagy a nedvszívó betét, illetve mindkettő eltömődött és nem tudják a feladatukat ellátni. Ennek oka lehet a használt mosószer, öblítő, popsikrém, vagy esetleg az, hogy a gépetek nem mos elég vízben, vagy a pelusok felszívják a mosóvizet, így a benne lévő pelusok nem tudnak rendesen átmosódni.
Az
eltömődött pelus legjobb ismertető jele a kellemetlen szag, tisztára mosás
után is. Ez ellen egy éjszakás mosószeres áztatással, majd napoztatással lehet eredményesen tenni.
Oka
lehet az ázásnak még a baba fejlődési ugrása, alkati változása, nyúlása,
vagy a rettegett fogzás, amikor azt érzed semmi nem működik úgy, ahogy
előtte. Ezt az időszakot túl kell élni, általában pár nap alatt rendeződni szokott
a dolog és minden visszatér a megszokott kerékvágásba. A lényeg, hogy nem
szabad elkeseredni, igyekezni kell megtalálni a megfelelő megoldást.
Szerintetek mit hagytam ki, milyen jó tanácsokkal látnátok el Ti a hozzátok fordulókat?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Köszönöm, hogy megosztod a tapasztalataidat!