Tudtad, hogy a modern mosható pelenkák egészségesebbek?
Nem tartalmaznak polyakril (azaz műanyag) golyócskákat, amik a vizelet hatására zselévé alakulnak, eközben azonban vegyi anyagaik kioldódnak a baba bőrére, és beszívódva egészségkárosító hatásúak (irritációt, hormonzavart, rákot és még ki tudja mit okoznak. Szép csendben. Mindez a hormonháztartásba is beleszólhat, és a későbbi termékenységet is befolyásolhatja!) Ráadásul épp emiatt a zselés anyag miatt az eldobható pelenkák az első vizelet után légmentesen elzáródnak, tehát a kisbaba bőre nem tud szellőzni bennük. :S
Gondoljunk csak bele, milyen lehet a térdig lógó nedves zselét cipelni a babának. Mintha dunsztolnánk szegényt! Ahogyan az ételek készítésére és tárolására sem ajánlott már a teflon és a műanyag, helyettük az üveg és kerámiaedények a legalkalmasabbak, mert ezekből biztosan nem jutnak káros anyagok a szervezetbe, és többször felhasználhatóak, úgy gyermekünket ezekbe bugyolálni nonszensz, nem? Jó lenne, ha minden kismama már jó előre belegondolna ebbe. Azt hiszem egyértelműen egy-null a mosható javára! Még akkor is, ha napi 10 percet rá kell áldozni. Igaz, hogy ezzel havi szinten 10 ezret spóroltatok a családnak, na de ez nem mindenkinek számít...
Az meg már csak ráadás, hogy a lányom nagyjából jó egy fél évvel előbb lett szobatiszta, mint a "tiszta száraz érzést" biztosító, boldog eldobható pelenkás kölkök a bölcsiben. :D
Folyt köv.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Köszönöm, hogy megosztod a tapasztalataidat!