A civilizált gyerekeket a civilizált felnőttek szoktatják rá, hogy ne foglalkozzanak az ürítéssel, mehet minden kényelmesen a pelenkába, és aztán a végtermékben ázik a bőre órákig. Csakhogy idővel ez a civilizált anyuka szenved, hogy a civilizált gyermeke megszokta ezt és nem akar szobatiszta lenni. :) Véleményem szerint a mai papír pelenka piac elsősorban az anyukák kényelmét szolgálja, és csak másodsorban a babáét. Sőt már eleve a pelenka is - mint találmány - az anyukák kényelmére van! Nézzetek utána, a Távol-Keleten hogyan tudják megoldani mindezt részben pelenka nélkül, részben moshatóval! Nem függenek mástól, a reklámoktól, hogy hol melyik pelenka olcsó, mikor fogy el, melyiket bírja a pici bőre, feneke stb. Lehet másképp is!
Tudtad, hogy minden gyerek több tonna pelenka hulladékot termel, mire szobatiszta lesz? Szerinted mi lesz ezzel a rengeteg szeméttel? Tudtad, hogy van más megoldás, amivel a pelenkázás nem kerül egy vagyonba, ráadásul a baba hamarabb szobatiszta lesz? Gondoltad volna, hogy ennyit számít mi van a ruha alatt? Itt a megoldás a felelősen gondolkodó, környezettudatos szülőknek, mellyel babád és a Föld egészségét, sőt a pénzedet is óvhatod. Mert Te is hatással vagy a bolygóra, jelenünkre és a jövőre!
2012. augusztus 13., hétfő
A civilizált gyerek
A civilizált gyerekeket a civilizált felnőttek szoktatják rá, hogy ne foglalkozzanak az ürítéssel, mehet minden kényelmesen a pelenkába, és aztán a végtermékben ázik a bőre órákig. Csakhogy idővel ez a civilizált anyuka szenved, hogy a civilizált gyermeke megszokta ezt és nem akar szobatiszta lenni. :) Véleményem szerint a mai papír pelenka piac elsősorban az anyukák kényelmét szolgálja, és csak másodsorban a babáét. Sőt már eleve a pelenka is - mint találmány - az anyukák kényelmére van! Nézzetek utána, a Távol-Keleten hogyan tudják megoldani mindezt részben pelenka nélkül, részben moshatóval! Nem függenek mástól, a reklámoktól, hogy hol melyik pelenka olcsó, mikor fogy el, melyiket bírja a pici bőre, feneke stb. Lehet másképp is!
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Köszönöm, hogy megosztod a tapasztalataidat!